9C06031A39R2FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A39R2FKHFT
Description
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/10W 0603
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
39.2Ohm
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
Chip
Height :
450μm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Datasheets
9C06031A39R2FKHFT
YAGEO 9C06031A39R2FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 39.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C