9C06031A39R0JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A39R0JLHFT
Description
RES SMD 39 OHM 5% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±5%
Datasheets
9C06031A39R0JLHFT
YAGEO 9C06031A39R0JLHFT
9C Series, Thick Film, 39Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C