9C06031A39R0FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A39R0FKHFT
Description
RES SMD 39 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Published :
Pbfree Code :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
39Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
9C
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9C06031A39R0FKHFT
YAGEO 9C06031A39R0FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 39Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C