9C06031A3923FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3923FKHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Resistance :
392kOhm
Voltage - Rated DC :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height :
450μm
Series :
9C
Tolerance :
±1%