9C06031A3920FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3920FKHFT
Description
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Max) :
155°C
Height :
450μm
HTS Code :
Width :
800μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Temperature :
70°C
Resistance :
392Ohm
Length :
1.6mm
Construction :
Chip
Tolerance :
1%
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Power Rating :
100mW
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
9C06031A3920FKHFT
YAGEO 9C06031A3920FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 392Ohm, 1%,