9C06031A3903JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A3903JLHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 390K OHM 5% 1/10W 0603
Resistance :
390kOhms
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
9C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thick Film
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Datasheets
9C06031A3903JLHFT
YAGEO 9C06031A3903JLHFT
9C Series, Thick Film, 390kOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C