9C06031A3900FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3900FKHFT
Description
RES SMD 390 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Temperature :
70°C
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
1%
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Construction :
Chip
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Width :
800μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
1.6mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
155°C
Resistance :
390ohm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Pbfree Code :
No
Datasheets
9C06031A3900FKHFT
YAGEO 9C06031A3900FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 390Ohm, 1%,