9C06031A38R3FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A38R3FKHFT
Description
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
yes
Lead Free :
Contains Lead
Pbfree Code :
No
Length :
1.6mm
Operating Temperature (Max) :
155°C
Number of Terminations :
2
Width :
800μm
Rated Temperature :
70°C
Tolerance :
1%
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
HTS Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
38.3Ohm
Datasheets
9C06031A38R3FKHFT
YAGEO 9C06031A38R3FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 38.3Ohm, 1%,