9C06031A3832FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3832FKHFT
Description
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
800μm
Height :
450μm
Operating Temperature (Max) :
155°C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Power Rating :
100mW
HTS Code :
Tolerance :
1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Temperature :
70°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Length :
1.6mm