9C06031A37R4FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A37R4FKHFT
Description
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature (Max) :
155°C
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Length :
1.6mm
Resistance :
37.4Ohm
Width :
800μm
Tolerance :
1%
Height :
450μm
HTS Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Rated Temperature :
70°C
Power Rating :
100mW
Construction :
Chip
Datasheets
9C06031A37R4FKHFT
YAGEO 9C06031A37R4FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 37.4Ohm, 1%,