9C06031A3743FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3743FKHFT
Description
RES SMD 374K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature (Max) :
155°C
Power Rating :
100mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
374kOhm
Rated Temperature :
70°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
1%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
800μm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
9C06031A3743FKHFT
YAGEO 9C06031A3743FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 374kOhm, 1%,