9C06031A3741FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3741FKHFT
Description
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6mm
EAR99
Lead Free :
Contains Lead
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.74kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Rated Temperature :
70°C
Tolerance :
1%
Power Rating :
100mW
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
155°C
LASER TRIMMABLE
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
9C06031A3741FKHFT
YAGEO 9C06031A3741FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 3.74kOhm, 1%,