9C06031A3740FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3740FKHFT
Description
RES SMD 374 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
TR, Paper, 7 Inch
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
1%
Height :
450μm
Lead Free :
Contains Lead
Width :
800μm
Resistance :
374Ohm
FIXED RESISTOR
HTS Code :
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Rated Temperature :
70°C
Datasheets
9C06031A3740FKHFT
YAGEO 9C06031A3740FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 374Ohm, 1%,