9C06031A36R0JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A36R0JLHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
Composition :
Thick Film
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
36Ohm
Series :
9C
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9C06031A36R0JLHFT
YAGEO 9C06031A36R0JLHFT
9C Series, Thick Film, 36Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C