9C06031A36R0FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A36R0FKHFT
Description
RES SMD 36 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
36Ohm
Construction :
Chip
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Length :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Rated Temperature :
70°C
Tolerance :
1%
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Lead Free :
Contains Lead
Width :
800μm
Operating Temperature (Max) :
155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
9C06031A36R0FKHFT
YAGEO 9C06031A36R0FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 36Ohm, 1%,