9C06031A3653FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3653FKHFT
Description
RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0603
WRAPAROUND
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature (Max) :
155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Temperature :
70°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
1%
HTS Code :
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Resistance :
365kOhm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
9C06031A3653FKHFT
YAGEO 9C06031A3653FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 365kOhm, 1%,