9C06031A3652FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3652FKHFT
Description
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Width :
800μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
1%
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Length :
1.6mm
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Construction :
Chip
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Lead Free :
Contains Lead
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Resistance :
36.5kOhm
Number of Terminations :
2
Rated Temperature :
70°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
155°C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
9C06031A3652FKHFT
YAGEO 9C06031A3652FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 36.5kOhm, 1%,