9C06031A3650FKHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C06031A3650FKHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 365 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Number of Terminations :
2
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Series :
9C
Composition :
Thick Film
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance :
365 Ohms
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
9C06031A3650FKHFT
YAGEO 9C06031A3650FKHFT
9C Series, Thick Film, 365 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C