9C06031A3601JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A3601JLHFT
Description
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/10W 0603
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
3.6kOhm
Datasheets
9C06031A3601JLHFT
YAGEO 9C06031A3601JLHFT
9C Series, Thick Film, 3.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C