9C06031A3600JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A3600JLHFT
Description
RES SMD 360 OHM 5% 1/10W 0603
Resistance :
360Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
1 (Unlimited)
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9C06031A3600JLHFT
YAGEO 9C06031A3600JLHFT
9C Series, Thick Film, 360Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C