9C06031A34R8FKHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C06031A34R8FKHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
Chip
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Resistance :
34.8Ohm
Pbfree Code :
No
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Series :
9C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thick Film
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Datasheets
9C06031A34R8FKHFT
YAGEO 9C06031A34R8FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 34.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C