9C06031A3483FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3483FKHFT
Description
RES SMD 348K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount :
yes
Resistance :
348kOhm
Datasheets
9C06031A3483FKHFT
YAGEO 9C06031A3483FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 348kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C