9C06031A3481FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3481FKHFT
Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
Chip
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Contains Lead
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
3.48kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
9C06031A3481FKHFT
YAGEO 9C06031A3481FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 3.48kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C