9C06031A3403FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3403FKHFT
Description
RES SMD 340K OHM 1% 1/10W 0603
Chip
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
100mW
Resistance :
340kOhm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9C06031A3403FKHFT
YAGEO 9C06031A3403FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 340kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C