9C06031A3402FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3402FKHFT
Description
RES SMD 34K OHM 1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
34kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW