9C06031A3401FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3401FKHFT
Description
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Mounting Feature :
Surface Mount
9C
Pbfree Code :
No
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Resistance :
3.4kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Construction :
Chip
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
9C06031A3401FKHFT
YAGEO 9C06031A3401FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 3.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C