9C06031A33R2FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A33R2FKHFT
Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
33.2Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C