9C06031A3320FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3320FKHFT
Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
No
Power Rating :
100mW
Composition :
Thick Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
332Ohm
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C