9C06031A3301FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3301FKHFT
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Resistance :
3.3kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Thick Film
Construction :
Chip
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Case Code (Metric) :
Datasheets
9C06031A3301FKHFT
YAGEO 9C06031A3301FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C