9C06031A3300JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A3300JLHFT
Description
RES SMD 330 OHM 5% 1/10W 0603
Resistance :
330Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9C06031A3300JLHFT
YAGEO 9C06031A3300JLHFT
9C Series, Thick Film, 330Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C