9C06031A32R4FKHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C06031A32R4FKHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
32.4Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
9C
Power Rating :
100mW
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Composition :
Thick Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
9C06031A32R4FKHFT
YAGEO 9C06031A32R4FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 32.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C