9C06031A3243FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3243FKHFT
Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
324kOhm
9C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thick Film
Pbfree Code :
No
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
9C06031A3243FKHFT
YAGEO 9C06031A3243FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 324kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C