9C06031A3242FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3242FKHFT
Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contains Lead
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Thick Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
32.4kOhm
Published :
Construction :
Chip
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9C06031A3242FKHFT
YAGEO 9C06031A3242FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 32.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C