9C06031A3241FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3241FKHFT
Description
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
3.24kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
450μm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
9C06031A3241FKHFT
YAGEO 9C06031A3241FKHFT
9C Series, Thick Film, 3.24kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C