9C06031A3163FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3163FKHFT
Description
RES SMD 316K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
316kOhm
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
9C06031A3163FKHFT
YAGEO 9C06031A3163FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 316kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C