9C06031A30R9FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A30R9FKHFT
Description
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
100mW
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
30.9Ohm
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
No
Datasheets
9C06031A30R9FKHFT
YAGEO 9C06031A30R9FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 30.9Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C