9C06031A3093FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3093FKHFT
Description
RES SMD 309K OHM 1% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
309kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C