9C06031A3090FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3090FKHFT
Description
RES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
309Ohm
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V