9C06031A3011FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3011FKHFT
Description
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
3.01kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
9C06031A3011FKHFT
YAGEO 9C06031A3011FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 3.01kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C