9C06031A3010FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3010FKHFT
Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0603
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
301Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
9C06031A3010FKHFT
YAGEO 9C06031A3010FKHFT
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 301Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C