9C06031A3004JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A3004JLHFT
Description
RES SMD 3M OHM 5% 1/10W 0603
2
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
9C
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
3mOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Contains Lead
Width :
800μm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
9C06031A3004JLHFT
YAGEO 9C06031A3004JLHFT
9C Series, Thick Film, 3MOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C