9C06031A3002FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A3002FKHFT
Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/10W 0603
9C
Construction :
Chip
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Published :
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
30kOhm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm