9C06031A2R49FGHFT
Mfr.Part #
9C06031A2R49FGHFT
Description
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.49Ohm
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Datasheets
9C06031A2R49FGHFT
YAGEO 9C06031A2R49FGHFT
9C Series, Thick Film, 2.49Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C