9C06031A2R43FGHFT
Mfr.Part #
9C06031A2R43FGHFT
Description
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/10W 0603
Published :
Width :
800μm
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
2.43Ohms
Datasheets
9C06031A2R43FGHFT
YAGEO 9C06031A2R43FGHFT
9C Series, Thick Film, 2.43Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C