9C06031A2R40JGHFT
Mfr.Part #
9C06031A2R40JGHFT
Description
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
2.4Ohms
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
9C
Width :
800μm
Datasheets
9C06031A2R40JGHFT
YAGEO 9C06031A2R40JGHFT
9C Series, Thick Film, 2.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C