9C06031A2R21FGHFT
Mfr.Part #
9C06031A2R21FGHFT
Description
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
2.21Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Datasheets
9C06031A2R21FGHFT
YAGEO 9C06031A2R21FGHFT
9C Series, Thick Film, 2.21Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C