9C06031A2R15FGHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C06031A2R15FGHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
9C
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
2.15Ohms
Height :
450μm
Published :
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
800μm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
9C06031A2R15FGHFT
YAGEO 9C06031A2R15FGHFT
9C Series, Thick Film, 2.15Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C