9C06031A2940FKHFT
Mfr.Part #
9C06031A2940FKHFT
Description
RES SMD 294 OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Resistance :
294Ohm
Pbfree Code :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C