9C06031A2400JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A2400JLHFT
Description
RES SMD 240 OHM 5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Length :
1.6mm
Resistance :
240Ohms
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
9C06031A2400JLHFT
YAGEO 9C06031A2400JLHFT
9C Series, Thick Film, 240Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C