9C06031A2202JLHFT
Mfr.Part #
9C06031A2202JLHFT
Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
800μm
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Resistance :
22kOhms
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
9C
Length :
1.6mm
Datasheets
9C06031A2202JLHFT
YAGEO 9C06031A2202JLHFT
9C Series, Thick Film, 22kOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C